Środa, 17 lipca 2019r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Karol Stiller Mistrzem Polski w Nordic Walking

Sierpień 10, 2018

Karol Stiller, mieszkaniec gminy Olsztyn zdobył tytuł Mistrza Polski w Nordic Walking pokonując dystans 10 km w czasie 1:00:39.

4 sierpnia w Osielsku odbyły się Mistrzostwa Polski na dystansach 5, 10 i 21,1 km oraz kolejny etap Pucharu Europy na 5 i 10 km. W zawodach wystartowało 727 uczestników.

Zwycięstwo wywalczył Karol Stiller, drugie miejsce zajął Artur Wołoszka  z czasem 1:01:30, podium uzupełnił Kamil Kliczka z czasem 1:01:57.

W ramach imprezy rozgrywały się Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących, w których Karol wystartował jako przewodnik niewidomej zawodniczki Ewy Bosek na dystansie 5 km.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).