Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Katalog on-line biblioteki już działa

15 maja, 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do zapoznania się z ofertą książek w katalogu bibliotecznym on-line.

Biblioteka oferuje swoim użytkownikom następujący zakres e-usług
1.    dostęp on-line do katalogu bibliotecznego,
2.    dostęp do konta czytelnika,
3.    powiadamianie za pomocą poczty elektronicznej o zbliżającym się terminie zwrotu książek

Dostęp online do katalogu bibliotecznego
Dostęp jest możliwy ze strony internetowej www.olsztynjurajski-gbp.sowwwa.pl

Dostęp do konta czytelnika
Czytelnicy posiadający konto w naszej bibliotece mają możliwość samodzielnego sprawdzania stanu konta czytelniczego w Internecie. Po uruchomieniu katalogu online, dostępnego na stronie www.olsztynjurajski-gbp.sowwwa.pl – w prawym górnym rogu znajduje się zakładka służąca otwieraniu konta pod nazwą Konto. Użytkownik loguje się na konto czytelnicze podając nazwisko i imię  oraz hasło tymczasowe (ustalone przy wizycie w bibliotece). Po poprawnym zalogowaniu się czytelnik ma możliwość :
•    edytowania danych – poprawienia danych teleadresowych,
•    sprawdzenia tytułów książek wypożyczonych oraz przewidzianych terminów zwrotu,
•    sprawdzenia historii wypożyczeń,
•    zmienić hasło dostępu do konta.


Powiadamianie za pomocą poczty elektronicznej o zbliżającym się terminie zwrotu książek

Przed upływem terminu zwrotu wypożyczonych książek, rozsyłane są do czytelników e-maile przypominające o zbliżającym się terminie zwrotu. Usługa ta jest dostępna tylko w przypadku, gdy czytelnik poda swój adres e-mailowy i zostanie on przez pracownika biblioteki zapisany w systemie lub czytelnik sam dokona wpisu, po uprzednim zalogowaniu się na swoim koncie. System wysyła automatycznie e-maile do czytelników, którzy:
•    wypożyczyli książki i dobiega końca termin ich wypożyczenia,
•    przetrzymali książki, przypominając o konieczności zwrotu egzemplarzy,
•    zamówili w bibliotece książkę, która była w danej chwili niedostępna: po zwróceniu egzemplarza przez innego czytelnika, system wysyła e-maila do pierwszej osoby w kolejce oczekujących na książkę, zawiadamiając ją o możliwości odebrania książki w bibliotece.
•    Korzystając z katalogu on-line na stronie www.olsztynjurajski-gbp.sowwwa.pl mają Państwo możliwość dostępu do Wolnych Lektur, które można pobrać w formacie pdf, lub jako plik mobi czy epub. Wystarczy w polu tytuł wpisać “wolne lektury”
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).