Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Kobiety, wino i śpiew

Marzec 12, 2019

Kobiety, wino i śpiew to tytuł autorskiej wystawy malarskiej Kamili Sitak, która została otwarta dnia 10 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.
 
Autorka urodzona w 1985 roku w Częstochowie, wychowana w Olsztynie gdzie jej rodzice prowadzą Spichlerz. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie prowadząc własną pracownię projektowania wnętrz ARTKAM. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Warszawie. Stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Monachium.
 
Kuratorka wystaw rzeźb balansujących Jerzego Kędziory, asystentka kuratorów w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Artystka, której obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Dubaju i Nigerii.
 
Jej obrazy wystawiane były na wystawach miedzy innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, a obecnie oglądać je można w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.
 
Spotkaniu wernisażowemu towarzyszył niecodzienny występ młodej, utalentowanej i obdarowanej operowym głosem Katarzyny Jakóbczyk. Zdobywczyni Nagrody Specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków. Solistki występującej w wielu salach koncertowych w Polsce oraz na deskach filharmonii w Berlinie, Hamburgu i Dreźnie.
 
Akompaniował jej Michał Grotecki kompozytor i autor tekstów. Wśród jego kompozycji szczególne miejsce zajmuje „Oblężenie Jasnej Góry” – oratorium na głosy solowe, chór i orkiestrę skomponowane na 360 rocznicę Potopu Szwedzkiego. 
 
Dla przybyłych gości była to wielka uczta duchowa. Obrazy Kamili Sitak pełne ekspresji o zdecydowanych barwach i wymowie można oglądać do końca kwietnia w godzinach pracy Ośrodka.
 
Patronat medialny sprawowali: ORION Telewizja Kablowa, a zdjęcia prac Autorki będzie można obejrzeć w prestiżowym magazynie Weranda.
 
Mariola Matysek 
foto Aneta Knapik
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).