Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Konferencja prasowa – Juromania

Wrzesień 13, 2018

W dniu 13.09.2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja prasowa podczas której Marszałek Województwa Wojciech Saługa, Wicemarszałek Województwa Stanisław Dąbrowa oraz przedstawiciele gmin współorganizujących zaprezentowały program Pierwszego Święta Szlaku Orlich Gniazd – Juromania.

W konferencji wziął udział Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.

Program Pierwszego Święta Szlaku Orlich Gniazd:
                              
Zamek Olsztyn:
11.00 - 11.30 Oficjalne otwarcie
11.30 - 12.30 Kasper Karliński – obrońca zamku olsztyńskiego - rekonstrukcja historyczna
12.30 - 18.30 Prezentacja stoisk rzemieślniczych, pokazy i warsztaty, kowalstwo, bednarstwo, snycerstwo, stoisko Speleoklubu, stoisko Geocachingu, prezentacje muzyczne, pokazy dawnych strojów i  przygotowania potraw
13.00 - 16.00 Pokazy kulinarne i warsztaty KGW w Olsztynie. Przygotowanie kociołków z Jurajskimi Pieczonkami
13.00 - 17.00 Przejażdżki wozem konnym. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przy bramie głównej Zamku
17.00 - 18.00 Pokazy wspinaczki skałkowej - Jurajska Grupa GOPR
18.00 - 19.00 Konkursy oraz zabawa taneczna. Najbardziej wiarygodny strój, przeciąganie liny, zawody łucznicze

Rynek Olsztyn:
19.00 Koncert Moniki Borzym - Radioheadycznie
20.30 Koncert Follow The Rabbit Orchestra - Songs of Protest

Autorska orkiestra pod kierownictwem Oli Rzepki (Drekoty), złożona z muzyków takich składów jak 100nka, Graal oraz z udziałem wokalistek Gaby Kulki, Natalii Pikuły i Marsiji Loco
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).