Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Konkurs kulinarny w remizie w Kusiętach

07 sierpnia, 2020

Wczoraj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach odbył się II etap konkursu kulinarnego pt. „Dziedzictwo kulinarne Partnerstwa Północnej Jury inspiracją do rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności” organizowanego przez Partnerstwo Północnej Jury.
Do II etapu zostały nominowane potrawy przygotowane przez: P. Bernadettę Niemczyk z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, P. Janinę Ulrich, P. Irenę Tomalską oraz P. Iwonę Mizgałę.
W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharski oraz Dyrektor Biura PPJ, Jerzy Motłoch, a także członkowie komisji konkursowej – Danuta Tomza oraz Beata Fąfera – Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Jako pierwsza, swoją potrawę, czyli pyszną polewkę z ziemniakami podawaną na bogato a także delikatne kluski prażone przygotowała i zaprezentowała p. Iwona Mizgała.  Z kolei niezwykły smak wiejskiego chleba żytniego odkryła przed uczestnikami spotkania p. Janina Urlich. Wzmocniony dodatkowo smalcem i ogórkami małosolnymi  smakował wybornie. Z kolei, nagrodzone certyfikatem przez Częstochowską Organizację Turystyczną w kategorii potrawa regionalna, smaczne oponki serowe z Olsztyna, zostały przygotowane i zaprezentowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Olsztyna. Jako ostatnia, prezentacji potrawy dokonała Irena Tomalska serwując pyszny sernik z brzoskwiniami w towarzystwie nalewki miętowej.
Dziękujemy uczestniczkom konkursu za przygotowanie i profesjonalny serwis nominowanych potraw. Komisja Konkursowa zachwyciła się smakiem potraw, ich historią i prezentacją.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).