Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

MIASTO OLSZTYN – KONSULTACJE DOTYCZĄCE WNIOSKU O NADANIE MIEJSCOWOSCI OLSZTYN STATUSU MIASTA W DNIACH OD 7 GRUDNIA 2020 DO 15 STYCZNIA 2021

03 grudnia, 2020
logo Gminy Olsztyn - amonit z napisem Olsztyn Słońce Jury
Rozpoczęliśmy proces przywracania praw miejskich Olsztynowi, należnego mu miejsca na mapie polskich miast. Jednak decyzja z tej sprawie nie należy włącznie do organów władzy rządowej i samorządowej. Procedura wymaga, by na ten temat wypowiedzieli się mieszkańcy. Dlatego 7 grudnia 2020 stratują konsultacje społeczne.

Do 15 stycznia mieszkańcy gminy Olsztyn będą mogli swoją opinię wyrazić poprzez wypełnienie ankiety konsultacyjnej załączonej poniżej. Jej druk dostępny będzie także w biurze podawczym w siedzibie Urzędu Gminy przy Pl. Piłsudskiego 10 w Olsztynie.

Bardzo zależy nam na Państwa opiniach na temat przywrócenia Olsztynowi praw miejskich. Chcemy wiedzieć, czy działania zapoczątkowane przez samorząd są zgodne z Państwa przekonaniami i wizją rozwoju miejscowości. Wypełnione ankiety można wysyłać na adres mailowy sekretariat@olsztyn-jurajski.pl lub składać bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Olsztynie.

Wyniki konsultacji zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Olsztynie oraz na tablicy ogłoszeń.

pdfFORMULARZ ANKIETY KONSULTACYJNEJ
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).