Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Mieszkanka Gminy Olsztyn Mistrzynią Polski w walkach Taekwon-Do

Maj 15, 2019

W dniach 10-11 maja 2019 w Białej Podlaskiej odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów i I Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Taekwon-do. Wzięło w nich udział 532 zawodników z 43 klubów z całej Polski.

Z zawodów Klub Sportowy Dragon wrócił aż z 17 krążkami: 4 złotymi, 4 srebrnymi i 9 brązowymi. Bardzo dobrze zaprezentowała się mieszkanka naszej gminy- Magdalena Tomalska. Podczas turnieju wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w walkach oraz tytuł wicemistrzyni Polski w układach. Patryk Bejm oraz Kamil Radecki przywieźli do Olsztyna srebrny medal z walk aranżowanych. Jest to walka polegająca na wykonaniu różnorodnych technik Taekwon-Do przygotowanych i opracowanych przez samych zawodników. Kamil zdobył także brąz w testach siły, a Patryk wywalczył  brąz w układach stopni mistrzowskich. Brązową medalistką Mistrzostw Polski została  również ich młodsza koleżanka Aleksandra Tomalska w walkach do 65kg.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).