Piątek, 23 lutego 2018r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Mini Forum Inicjatyw Społeczno Gospodarczych

Listopad 16, 2017

15 listopada 2017 roku, w sali sesyjnej, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminę Olsztyn oraz Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

Na spotkanie pn. Mini Forum Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych zaproszono przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Olsztyn.

Powitania osób przybyłych na forum dokonał wójt Gminy Olszyn, Tomasz Kucharski.

Patrycja Szlempo z JOWES omówiła problemy aktywnego działania i włączania do tego innych. Jerzy Wojtas z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich opowiedział o sposobach pozyskiwania Funduszy Europejskich dla NGO.  Anna Górniak z Centrum Usług Rozwojowych informowała, jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia i doradztwo dla organizacji pozarządowych.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).