Środa, 18 lipca 2018r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Narodowe Czytanie – Wesele Stanisława Wyspiańskiego

Sierpień 11, 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie serdecznie zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu. W tym roku będzie to adaptacja „Wesela” w wykonaniu aktorów Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem. 

Zapraszamy na niezwykłe i zaskakujące połączenie gry aktorskiej z animacją lalek i piosenek tekstów na żywo. Będzie zabawnie i wzruszająco, a publiczność poprzez czynny udział wcieli się w postaci dramatu. Wspólnie, na nowo, odkryjemy wielkie dzieło Stanisława Wyspiańskiego.
 
Narodowe Czytanie, zostało zapoczątkowane w 2012 roku. To ogólnopolska akcja, publicznego czytania najpiękniejszych polskich dzieł literackich.
 
2 września, godzina 17:00 – sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
 
Zapraszamy - wstęp wolny.Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).