Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Nowa bieżnia wokół boiska sportowego

Luty 09, 2018

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na budowę bieżni wokół boiska sportowego przy ul. Zielonej w Olsztynie.

Projekt przewiduje wykonanie 2 torowej bieżni wokół murawy oraz 4 torów prostych. Nawierzchnia bieżni będzie miała kolor pomarańczowy i zostanie wykonana z poliuretanu.

Na torach znajdą się numery oraz linie oddzielające poszczególne stanowiska. Oprócz tego pojawią się oznaczenia START oraz META. Bieżnia będzie otoczona betonowym obrzeżem i odwodniona poprzez drenaż prowadzący do studni chłonnych.

Zakończyły się już prace nad instalacją służącą do podlewania trawy na boisku. Wykonany został odwiert, zamontowany osprzęt i pompa do studni głębinowej. W znaczny sposób wpłynie to na ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem murawy boiska we właściwym stanie. Pompa będzie sterowana elektrycznie.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).