Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Pokaż menu

Nowe oświetlenie ulic w Olsztynie i Turowie

16 października, 2020

W przetargu została wyłoniona firma Galicki Sp.j., która będzie budować nowe oświetlenie ulic w Olsztynie i Turowie. Kompleksowe oświetlenie zyskają ulice Norwida, Urwista, łącznik Karlińskiego i Botanicznej, Asnyka, tzw. stawy Borowe w Olsztynie oraz ulica Akacjowa w Turowie. W obu miejscowościach staną 63 nowe lampy. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Łączny koszt zadania wynosi 318324,00 zł.
– To bardzo potrzebna inwestycja, która ułatwi funkcjonowanie wszystkim mieszkańcom tych terenów. Ogromną zaletą jest również doświetlenie skweru rekreacyjnego na tzw. stawach Borowe. – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).