Poniedziałek, 1 marca 2021r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Nowoczesny alkomat dla Policji

22 stycznia, 2021
alkomat

W Komisariacie Policji w Olsztynie od dziś można bezpłatnie skorzystać z ogólnodostępnego alkomatu. Urządzenie za prawie 3 tys. zł Gmina Olsztyn zakupiła na rzecz Policji.

Nowoczesny alkomat znajduje się przy wejściu do komisariatu. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta: wystarczy wyjąć z podajnika jednorazową słomkę i postępować, zgodnie z instrukcją. Pomiaru dokonuje mikrokomputer. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD.
Zakupu dokonano w ramach działań profilaktyczno-prewencyjnych zapobiegających popełnianiu przestępstw i wykroczeń drogowych.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).