Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Nowoczesny Dom Ludowy

04 grudnia, 2020
fasada domu ludowego w skrajnicy

Wnętrze domu ludowego w Skrajnicy zostało doposażone w izolację wyciszeniową, poprawiającą akustykę pomieszczeń. Zakup został sfinansowany ze środków gminnego funduszu sołeckiego.

Dom ludowy w Skrajnicy, pełniący funkcję świetlicy, został oddany do użytkowania w 2019 r. To nowoczesny jednokondygnacyjny budynek z tarasem i antresolą o powierzchni 138 m². Na terenie obiektu znajduje się także plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Budowa nowego obiektu stała się możliwa po pozyskaniu przez gminę działek budowlanych przy ul Szczytowej. Gmina Olsztyn zrealizowała całą inwestycję ze środków własnych.
Dzięki środkom gminnego funduszu sołeckiego w ciągu ostatnich lat udało się ogrodzić, uporządkować i zagospodarować teren wokół budynku oraz zakupić niezbędne wyposażenie i sprzęty do świetlicy.
Jesteśmy dumni z tego miejsca, budynek oraz jego otoczenie stają się coraz bardziej funkcjonalne i dobrze służą naszym mieszkańcom. – mówi Sylwester Płaneta, sołtys Skrajnicy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).