Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Nowy tor przeszkód dla OSP Biskupice

Kwiecień 16, 2018

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, opiekun MDP OSP Biskupice, druh Piotr Zemła oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach

Dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach pozyskała nowy tor przeszkód.
 

Istniejąca od 2015 r. drużyna z Biskupic podczas ćwiczeń i zawodów musiała dotychczas korzystać z toru wypożyczonego z OSP Błeszno.

Dziewczęta dwukrotnie reprezentowały Gminę Olsztyn w zawodach powiatowych, zdobywając 2 lata temu  drugie, a w ubiegłym roku pierwsze miejsce. W tym roku drużyna wystartuje w zawodach wojewódzkich, do których dzięki zakupowi toru będzie mogła lepiej się przygotować.

- Mam nadzieję, że tor przyczyni się do popularyzacji dyscyplin pożarniczych u dzieci i młodzieży. Będziemy mogli się pochwalić także w następnych latach dobrymi miejscami na zawodach powiatowych, wojewódzkich i krajowych. – mówi prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys.

Zaplanowane na czerwiec zawody OSP i MDP w Gminie Olsztyn będą przeprowadzone na zakupionym torze. Zawody MDP są bardzo widowiskowe, młodzi druhowie w wieku 10 lat i więcej mogą startować i rywalizować z kolegami z innych drużyn.

Zakup toru za kwotę 14 500 zł sfinansowano ze środków Gminy Olsztyn oraz OSP Biskupice, 7000 zł  pozyskano z funduszu sołeckiego Biskupic i Biskupic Nowych.

Poszczególne elementy toru:
 
Ćwiczenie Bojowe

Oznaczenia funkcyjnych - numery startowe    1 kpl.
Noszak do węży      6 szt.
Łącznik startowy     1 szt.
       
Płotek drewniana ściana    1 szt.
Tunel      1 kpl
Kładka    1 szt.
Pojemnik na noszaki    1 szt.
Hydronetka metalowa MDP    2 szt.
       
Tarcza nalewowa z akumulatorem    2 szt.
Stanowisko przyrządów i armatur     1 szt.
Stanowisko węzłów    1 szt.

Bieg Sztafetowy
 
Pałeczka sztafetowa - prądownica PW-52    1 szt.
Drewniana drabiniasta ściana    1 szt.
Płyta pod wąż i gaśnicę    2 szt.
Stojak z poprzeczką       1 szt.
Płotek lekkoatletyczny    1 szt.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).