Piątek, 20 września 2019r. | Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Pokaż menu

Olsztyn i Turów na czwórboju powiatowym

Maj 20, 2019

Dziewczęta z Olsztyna i chłopcy z Turowa wzięli udział w Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Jest to wielobój składający się z biegu na 60 m, rzutu piłeczką palantową, skoku w dal i biegu długiego dz- 600., chł-1000m. Każdy zawodnik bierze udział w czterech konkurencjach zbierając punkty do rywalizacji indywidualnej i jednocześnie drużynowej. Obie drużyny przygotowane przez Wandę Woźniak w punktacji końcowej uplasowały się na podium. Miejsce II zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Krawczyk, Matylda Caban, Natasza Czerwińska, Oliwia Wochal, Oliwia Gasińska i Patrycja Michalik.
 Drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Pala, Kacper Jakubczak, Kamil Podsiedlik, Oskar Gawron, Filip Tyliński i Dominik Golis zajęła miejsce III.
Wśród wszystkich zawodniczek wieloboju w klasyfikacji indywidualnej wicemistrzynią Powiatu została
Aleksandra Krawczyk z Olsztyna.
Zawody organizowane były przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który ufundował dla zwycięzców medale i pamiątkowe puchary.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).