Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Olsztyński Anioł Stróż

Październik 15, 2018

Olsztyński Anioł Stróż to tytuł pokonkursowej wystawy XXXII Gminnego Konkursu Plastycznego.
 
Jej otwarcie w Gminnym Ośrodku Kultury i wręczenie nagród laureatom odbyło się 14 października 2018 roku.
 
Zadowolone i szczęśliwe dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Były nimi drewniane Olsztyńskie Anioły i książka pt. „Droga Polaków do niepodległości” ofiarowana przez ks. Prałata Ryszarda Grzesika.
 
Gratulując dzieciom, nauczycielom i rodzicom, nagrody wręczyli Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, Radna Powiatu Częstochowskiego Joanna Alina Haładyn i twórca olsztyńskich aniołów Jan Wewiór.
 
Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła muzykująca rodzina z Łodzi: Zosia Janiak, uczennica 8 klasy szkoły muzycznej, stypendystka Marszałka Województwa Łódzkiego, Tymoteusz Janiak, uczeń klasy 4, Dorota Szyszkowska-Janiak, harfistka Teatru Wielkiego w Łodzi i Witold Janiak, pianista jazzowy i kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. 
 
Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie dziękuje za współpracę nauczycielom z gminy Olsztyn i rodzicom dzieci biorących udział w konkursie oraz zaprasza do zwiedzenia anielskiej wystawy.
 
Mariola Matysek
foto Aneta KnapikGmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).