Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Ostatki w Olsztynie

Luty 15, 2018

13 lutego 2018 roku w Ostatki, członkinie Klubu Aktywności Lokalnej działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, odwiedziły mieszkańców, Urząd Gminy, GOK oraz sklepy - wszędzie ze śpiewem i z dobrym humorem.

Ostatki - śledzik, mięsopust czy babski comber to dzień przed nadchodzącym okresem Wielkiego Postu.

Panie przebrane w kolorowe stroje dały znak, że czas hucznych karnawałowych zabaw dobiegł końca.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).