Wtorek, 7 lipca 2020r. | Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Pokaż menu

OZE w Gminie Olsztyn

28 maja, 2020

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na montaż Odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej. Termin składania ofert mija 16.06.2020 r.
 
W ramach inwestycji powstaną instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej na potrzeby szkół podstawowych: w Olsztynie, Biskupicach, Kusiętach, Turowie, Zrębicach, przedszkola w Olsztynie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Urzędu Gminy.
 
Projekt pn. "OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Olsztyn" według kosztorysu inwestorskiego kosztuje 945 986,02 zł, z czego gmina pozyska ze środków unijnych ok. 85 %. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla poddziałania: 4.1.2. Odnawialne źródła energii - SUBREGION PÓŁNOCNY.
 

Zabiegamy również o środki unijne na montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Wniosek o dofinansowanie projektu, złożony przez Gminę, w partnerstwie z Przyrowem i Dąbrową Zieloną, obecnie znajduje się na liście rezerwowej. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie wszystkich projektów w konkursie jest niewystarczająca, dlatego czekamy na oszczędności lub następne rozdanie z RIT.
Gmina rozpoczyna też równolegle starania o środki na montaż paneli fotowoltaicznych dla prywatnych budynków z innych źródeł finansowania.
 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).