Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

Palmy Wielkanocne w Olsztynie

Kwiecień 15, 2019

Wielkanocne Palmy są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. W Polsce wykonywanie i święcenie palm jest zwyczajem znanym od średniowiecza, a jego symbolika nawiązuje do wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Tradycja jest nadal żywa w każdym zakątku naszego kraju. Parafianie święcą palmy w postaci niewielkich bukietów. Wnętrze Kościoła Parafialnego pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie zdobią okazałe i barwne palmy wykonane przez Szkołę Podstawową w Olsztynie, Klub Aktywności Lokalnej działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, Koło Gospodyń Wiejskich z Przymiłowic oraz mieszkańcy Skrajnicy.

Gratulujemy pomysłów i serdecznie zapraszamy do oglądania efektów w kościele.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).