Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Piknik Noworoczny w Biskupicach

Styczeń 08, 2019

Mieszkańcy Biskupic, Biskupic Nowych oraz zaproszeni goście bawili się 5 stycznia 2019 roku na imprezie integracyjnej, zorganizowanej w Sokolim Ranczu przy ul. Zrębskiej 39 w Biskupicach.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się: proboszcz Parafii Choroń, ks. Jan Lisiecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w  Biskupicach, Waldemar Kondys, radni Gminy Olsztyn, Aleksandra Lubasińska i Mariusz Bugara, członkinie Rady Sołeckiej Biskupic Elżbieta Bieniek, Jadwiga Janik i Katarzyna Ciałkowska, członkini Rady Sołeckiej Biskupic Nowych, Irena Marędowska oraz właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Sokole Ranczo” Beata Stodolna i Krzysztof Filapek.  

                                                                                                                                
Imprezę przy ognisku otworzył akordeonista Jan Rumin, który zaprosił uczestników do wspólnej zabawy przy  znanych piosenkach biesiadnych. Dla każdego przygotowano kiełbaskę, kwaśnicę, ziemniaki z twarożkiem, ciasto i napoje. Dorośli mogli skosztować grzanego wina z sokiem, goździkami i pomarańczami, a najmłodsi  bawili się podczas przejażdżek konnych i kuligu. Przez blisko dwie godziny dzieci tworzyły prace artystyczne pod kierunkiem animatorki Marzeny Bareły. Najodważniejsi wzięli też udział w kuligu, który poprowadził Przemysław Frącisz. Wspólna zabawa, tańce i śpiewy trwały kilka godzin.  
Organizatorzy: Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Sokole Ranczo” w Biskupicach, rady sołeckie Biskupic i Biskupic Nowych wraz z sołtysami, radni Gminy Olsztyn z Biskupic i Biskupic Nowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za wspaniałą zabawę i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Szczególne podziękowania kierujemy do Beaty Stodolnej, Krzysztofa Filapka, Darii Jauerning, Anny Kondys, Agnieszki Frącisz, Katarzyny Ciałkowskiej, Oliwii Kondys, Julii Miszty, Anny Musiał, Jadwigi Bieniek, Mateusza Tomczaka, Bartłomieja Solaka oraz Waldemara Kondysa i druhów z miejscowej jednostki OSP: Kamila Martałka, Kamila Wendelewskiego, Piotra Zemły oraz Mateusza Zemły, za pomoc przy organizacji spotkania.
                                                                                                                                                               

Aleksandra Lubasińska

Mariusz Bugara

foto: Dariusz Lubasiński, Dariusz Bryniarski    
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).