Niedziela, 24 stycznia 2021r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Plac budowy przekazany

24 listopada, 2020
mapka Kusięta chodnik

W poniedziałek, 23 listopada został przekazany wykonawcy plac pod budowę chodnika przy drodze powiatowej w Kusiętach. Prace, polegające na budowie kanalizacji deszczowej, rozpoczną się jeszcze w listopadzie.

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą budowy chodnika – firmą OLS Sp. z o. o. z Lublińca, która zrealizuje inwestycję za 1.666.000,01 zł, najpóźniej do końca września 2021 r. Prace, w ramach porozumienia zawartego między Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim, po połowie sfinansują oba samorządy.
W oficjalnym przekazaniu placu budowy wzięli udział przedstawiciele: Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, wykonawcy, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji okręgu częstochowskiego oraz gminy Olsztyn.
Realizacja zadania przewiduje budowę prawie 2-kilometrowego chodnika przy drodze powiatowej o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdów indywidualnych na posesje. Nowy chodnik będzie przedłużeniem istniejącego – zbudowanego przez gminę w 2018 r. od remizy za szkołę podstawową w Kusiętach.

KB
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).