Środa, 27 października 2021r. | Imieniny: Iwony, Sabiny
Pokaż menu

Podium dla zawodników Szkoły Podstawowej w Turowie

23 września, 2021
Dnia 21września 2021r reprezentacja 9 uczniów SP w Turowie przygotowanych przez Wandę Woźniak brała udział w INDYWIDUALNYCH I DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców oraz biegi „Open”.
Przyjechało ponad 300 uczniów z 14 szkół, chcących sprawdzić swoje możliwości po wielu miesiącach lockdownu.
W biegach indywidualnych zawodnicy z Turowa dwukrotnie stanęli na podium:
– II miejsce Filip Tyliński w kategorii chłopców 2007-2008,
– II miejsce Oskar Gawron w kategorii „Open”, oraz
– VI miejsce (nagradzane dyplomem) Maciej Tyliński

Pozostali zawodnicy biorący udział w zawodach: Filip Nowak, Bartosz Sikora, Dominik Golis, Mateusz Nowakowski, Karolina Baurer i Patrycja Michalik. Wszyscy biegli z dużym poświęceniem plasując się na VI miejscu drużynowym.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego startu i wspaniałej aktywności fizycznej. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom.

Drużyna dziewcząt młodszych debiutantek na zawodach rangi powiatowej w składzie: Karolina Bauer, Patrycja Michalik, Natalia Piątkowska, Magdalena Stanior i Wiktoria Wawrzyniak zajęły miejsce V
Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu.

Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).