Środa, 19 lutego 2020r. | Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Pokaż menu

Polowanie na smoka w Olsztynie

Sierpień 23, 2019

Akcja „Polowanie na Smoka” to niezwykła akcja charytatywna dla Hospicjum Dziecięcego, działającego przy ul. Krakowskiej  w Częstochowie. 17 rowerzystów przejedzie na rowerach miejskich 150 km, z Częstochowy do Krakowa.

Uczestnicy wyruszą z Częstochowy 24 sierpnia rano, planują dotrzeć pod pomnik smoka wawelskiego w Krakowie w godzinach wieczornych, 25 sierpnia.

W trakcie przygotowań do wyprawy sławni, znani i lubiani ludzie zostali poproszeni o stworzenie rysunku, bądź innego dzieła przedstawiającego smoka. Wszystkie prace zostaną przekazane Hospicjum, które sprzeda je na aukcjach. Cały zysk przeznaczony będzie na dzieci znajdujące się pod opieką Hospicjum.
 
Do akcji przyłączyło się już wiele znanych osób, sportowców, artystów, muzyków. 
 
Trasa przejazdu ekipy rowerowej „Polowania na smoka” przebiega przez Gminę Olsztyn. Czekamy na nich na rynku w Olsztynie ok. godz. 10.00 w sobotę, 24 sierpnia. 
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).