Piątek, 15 stycznia 2021r. | Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora
Pokaż menu

Powiększamy szkołę w Turowie

27 listopada, 2020

Przetarg na rozbudowę szkoły w Turowie o pawilon przedszkolny wygrała firma Romex Budownictwo.

Umowa z wykonawcą będzie podpisana w najbliższych dniach. Inwestycja ma być zrealizowana do końca lipca 2021 r. Będzie kosztować ponad 1,5 mln zł, z czego 800 tys. zł Gmina ma pozyskać ze środków unijnych.
– Projekt przewiduje budowę nowego oddziału przedszkolnego oraz zakup wyposażenia. Obiekt, skomunikowany zewnętrznym łącznikiem z budynkiem szkoły, będzie się składał z dwóch sal dydaktycznych, holu wejściowego, szatni, stołówki, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, pokoju nauczycielskiego, magazynu oraz pomieszczeń technicznych. Zagospodarowany zostanie też teren wokół obiektu. Nowe przedszkole pomieści czterdziestu przedszkolaków – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Zadanie pn. „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Turowie o oddział przedszkolny” jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: 12. Infrastruktura edukacyjna poddziałanie 12.1.2. Infrastruktura wychowania przedszkolnego – RIT Subregionu Północnego.




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).