Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Poznawali przeszłość geologiczną

Czerwiec 15, 2018

Od 11 do 15 czerwca wszyscy chętni mogli skorzystać z Letniej Szkoły Geologii.

Bezpłatne zajęcia prowadzone były w sali sesyjnej Urzędu Gminy Olsztyn. W czwartek zorganizowano geologiczną grę terenową w Kamieniołomie Kielniki. Ostatni wykład odbył się w sali gimnastycznej olsztyńskiej podstawówki.
 
W ramach Letniej Szkoły Geologii można było posłuchać o materii Ziemi, różnorodności skał, magicznym świecie minerałów, wziąć udział w warsztatach rozpoznawania skamieniałości oraz wysłuchać wykładu popularnonaukowego „Poczet polskich dinozaurów”.

Zajęcia prowadzili pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego: Maria Andruszkiewicz-Gorzelak, Monika Krzeczyńska, Izabela Olczak-Dusseldorp, Paweł Wożniak i Lidia Adach.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Olsztyn, Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy oraz Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).