Piątek, 26 kwietnia 2019r. | Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii
Pokaż menu

Promocja książki

Marzec 19, 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z Cezarym Janem Lisem, autorem książek o tematyce historycznej.

12 kwietnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się spotkanie poświęcone promocji jego najnowszej książki pt. „Na usługach Gestapo i żandarmerii – agenci, donosiciele, konfidenci, szpicle”.

- Obok bohaterów II wojny światowej byli niestety również konfidenci i zdrajcy, którzy ich wydawali Niemcom. O nich jest ta książka a także o wykonujących na nich wyroki egzekutorach z AK. Byli też Niemcy i inni obcokrajowcy walczący po polskiej stronie. To bardzo mało znane i rzadko opisywane przypadki w naszej historii. – tak o swojej książce mówi autor.

Rozmowę z Cezarym Janem Lisem poprowadzi Marek Romański.

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z dedykacją autora.

Zapraszamy
Wstęp wolny

 

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).