Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Przebudowa ul. Południowej w Turowie

20 października, 2020
obrazek z zamkiem

W związku z uzyskaniem ponad 1,5 mln zł dofinansowania ze środków funduszu dróg samorządowych Województwa Śląskiego, Gmina Olsztyn w najbliższych dniach ogłosi przetarg na przebudowę ul. Południowej w Turowie.

Kosztorysowa wartość tego zadania, przewidującego budowę drogi o długości ponad 1300 metrów przed i za przejazdem kolejowym, to ponad 3 mln zł. Z dofinansowania w konkursie ogłoszonym przez Województwo Śląskie ze środków funduszu dróg samorządowych uzyskamy ok. 1, 5 mln zł. Do inwestycji dokładają się także mieszkańcy i właściciele lokalnych przedsiębiorstw, takich jak Wosana, Wega-Trans czy Alex – Pol, które posiadają siedziby w tym miejscu.
Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, nie posiada odwodnienia, ani oznakowania poziomego, a ruch pieszych odbywa się poboczem.
Realizacja inwestycji polegać będzie na remoncie podbudowy, położeniu nowej nawierzchni asfaltowej o zwiększonych parametrach technicznych, budowie chodnika na całej długości drogi, który zostanie połączony z chodnikiem przy drodze powiatowej oraz wybudowaniu odwodnienia drogi. Prace potrwają do sierpnia 2021 r.
– To kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego. Dwa lata temu, wspierając się tymi samymi środkami, wyremontowaliśmy połączenie Przymiłowice – Turów. W ramach kontynuacji budujemy drogę obsługującą gęsto zabudowaną ulicę oraz kilka firm, co ułatwi także dojazd do Domu Pomocy Społecznej i wylot z Turowa na drogi powiatowe w kierunku Olsztyna i Kusiąt. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.
Aktualnie Gmina Olsztyn realizuje budowy ul. Leśnej w Zrębicach, Czarnej Drogi w Kusiętach, przedłużenia ul. Chorońskiej w Biskupicach oraz tzw. droga przy lesie w Kusiętach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).