Niedziela, 24 stycznia 2021r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

PRZETARG NA UL. POŁUDNIOWĄ W TUROWIE

25 listopada, 2020
Mapka z zaznaczoną drogą

Dwanaście firm ubiega się w przetargu o przebudowę drogi gminnej – ul. Południowej w Turowie. Gmina Olsztyn przeznaczyła na realizację tego zadania 3 mln zł.


Najniższa oferta w postępowaniu przetargowym to 1 782 364,40 zł. Złożyła ją firma TRANZIT Sp. z o.o., z siedzibą Lubachowy 68, 29-130 Moskorzew.
Zakres inwestycji obejmuje remont podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z masy asfaltowej o zwiększonych parametrach technicznych, budowę chodnika na całej długości drogi, który zostanie połączony z chodnikiem przy drodze powiatowej oraz wykonanie odwodnienia. Prace potrwają do sierpnia przyszłego roku. Zadanie jest realizowane przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego.
To kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego: dwa lata temu zostało wyremontowane połączenie Turowa z Przymiłowicami. – W ramach kontynuacji budujemy drogę obsługującą gęsto zabudowaną ulicę oraz kilka firm, ułatwiony zostanie także dojazd do Domu Pomocy Społecznej i wylot z Turowa na drogi powiatowe w kierunku Olsztyna i Kusiąt – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).