Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Przymiłowice mają chodnik

Lipiec 11, 2019

Zakończyła się budowa chodnika i ścieżki rowerowej przez Przymiłowice, wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 46.

 
1,5-kilometrowa droga podzielona na chodnik i ścieżkę rowerową jest kontynuacją odcinka zbudowanego w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego do ronda pod ruinami zamku, aż do granicy Przymiłowic.
Chodnik o szerokości 1,5 m posiada nawierzchnię z kostki brukowej, ścieżkę rowerową o szerokości 2,0 m zbudowano z asfaltobetonu.
 
Koszt inwestycji, zrealizowanej ze środków własnych gminy Olsztyn, to prawie 950 000,00 zł.
 
Brak chodnika przy ruchliwej drodze krajowej od wielu lat bardzo doskwierał mieszkańcom.  Temat był podnoszony na zebraniach wiejskich, w rozmowach z radnymi, sołtysami, mieszkańcami. Kilka lat temu zdezaktualizował się projekt wykonany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Stworzenia nowego nikt się nie podjął.  Nasza inwestycja w rankingu krajowym wylądowała na bardzo dalekiej pozycji, w związku z czym aby zadośćuczynić potrzebom Mieszkańców, zdecydowaliśmy się na samodzielną inwestycję. Jej realizacja była o tyle utrudniona, że musieliśmy dodatkowo pozyskać niezbędne grunty, co przeciągnęło realizację w czasie.
 
- Chodnik i ścieżka rowerowa poprawiły komfort życia w Przymiłowicach. Teraz można bezpiecznie dojechać do Olsztyna na rowerze, dojść do przedszkola, remizy, na przystanek – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).