Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Remont drogi na Zaborze

Listopad 16, 2018

Rozpoczął się remont kapitalny drogi powiatowej z Biskupic na Zaborze.

Remont finansuje Starostwo częstochowskie, Gmina Olsztyn oraz marszałkowski Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych.

Droga z Biskupic na Żarki przez Zaborze i Przybynów była w fatalnym stanie technicznym. O jej remont zabiegaliśmy jako Gmina Olsztyn w Powiatowym Zarządzie Dróg i u Starosty częstochowskiego od wielu lat.  W tym roku Rada Gminy Olsztyn przeznaczyła na dofinansowanie remontu powiatowej drogi 200 tys. zł.

– Braliśmy pod uwagę fakt, że to nie tylko tranzyt, ale także droga dojazdowa, z której korzystają mieszkańcy Biskupic Nowych – mówi Waldemar Kondys, radny Gminy Olsztyn z Biskupic. – To świetna wiadomość.

- To bardzo niebezpieczny odcinek. Nie wyobrażam sobie, jak by wyglądał po tej zimie – dodaje Zbigniew Banaszak, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn.

Pierwszy, ogłoszony we wrześniu przetarg zakończył się unieważnieniem ze względu na znaczne przekroczenie oferowanych cen wykonania powyżej kosztorysu inwestorskiego. W drugim przetargu cena zaproponowana przez najtańszego wykonawcę była o 350 tys. zł wyższa od środków zabezpieczonych w budżecie starostwa.

- Nie będę ukrywał, że mocno naciskaliśmy Pana Starostę, aby ten remont się w tym roku odbył – mówi Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

18 października na wniosek Starosty Rada Gminy Powiatu dołożyła niezbędne środki i prace remontowe mogły się rozpocząć.

Długość remontowanego odcinka - 1,4 km, szerokość: 5-5,5 m, pobocze 1m po obu stronach jezdni.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).