Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Rodzinny spacer Nordic Walking

06 lipca, 2020

4 lipca 2020 Gminny Ośrodek Kultury zorganizował pierwszy wakacyjny „Rodzinny spacer Nordic Walking”. Uczestnicy spaceru mieli okazję poznać szlaki turystyczne okalające Olszyn. 8 kilometrowa trasa obfitowała w atrakcje krajoznawcze i malownicze krajobrazy: Górę Birów, rezerwat Sokole Góry oraz wzgórza otaczające olsztyński zamek.

Wycieczkę poprowadziła Wioletta Gasik – przewodnik jurajski i wieloletnia mieszkanka Olsztyna. Rozgrzewkę, rozciąganie oraz instruktaż korzystania z kijków do nordic walking poprowadzili członkowie klubu sportowego Kabex Podkowa Janów: Adam Kotwa, Paweł Kotwa, Daria Stiller oraz Karol Stiller.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować tej formy aktywności zapraszamy 11 lipca 2020 r. na godz. 9.00 na rynek. Zbiórka pod Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Fot. Aneta Knapik, Marcin Wiciński, Paweł Kotwa
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).