Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Śląska Akademia Seniora

Lipiec 10, 2019

W Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie od 13 maja 2019 roku realizowane są darmowe szkolenia komputerowe dla seniorów 65+. Ich zakończenie nastąpi 30 września 2019 roku.
 
Prowadzi je Fundacja Partycypacji Społecznej z Chorzowa, a rolę gospodarza sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. Fundacja wygrała konkurs w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1POPC: E- Senior 65+) Projekt nosi nazwę „Śląska Akademia Seniora”.
 
Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne.
 
Efektem realizacji projektu ma być włączenie Seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Swoją wiedzę Seniorom w bardzo przystępny sposób przekazują trenerzy: Katarzyna Błaszczyk i Artur Wrzalik. Uczą praktycznej umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Na dodatek panuje miła, serdeczna i koleżeńska atmosfera.
 
Mariola MatysekGmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).