Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Śląska Akademia Seniora

08 lutego, 2018

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie uprzejmie informuje, że Fundacja Partycypacji Społecznej wygrała konkurs w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-20120 (działanie 3.1 PO PC: E-Senior 65+) i w związku z tym przystępuje do realizacji projektu: „Śląska Akademia Seniora”.
 
Celem projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne (nie ma górnej granicy wieku uczestnika). Efektem realizacji projektów ma być włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu.
 
Jednym z warunków konkursu było zadeklarowanie przez odpowiednią liczbę gmin z województwa śląskiego chęci wzięcia udziału w projekcie. Uczestnictwo zadeklarował również Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, w którym od kwietnia 2018 roku odbędą się szkolenia.
 
Obecnie trwają zapisy osób które ukończyły 65 lat i są chętne do uczestnictwa. 
Zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie w godzinach 12:00 – 20:00, tel. 34 3285 313.
 Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).