Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

SP Kusięta Konkurs z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Grudzień 06, 2018

W dniu 4 grudnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Częstochowie odbył  się
II REGIONALNY KONKURS
DZIECI I MŁODZIEŻY
Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ  POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

,,URATOWAĆ ZNACZY ŻYĆ”

Udział w konkursie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy I – III                      klasy IV – VIII
1.Mikołajczyk Maja              1.Poch Wiktoria
2.Czyż Piotr                  2.Muś Patrycja
3.Kot Marcel                 3.Wilk Julia

Konkurs jest akredytowany jako konkurs wojewódzki.

Dzieci klas I – III po rywalizacji iście sportowej zajęły  I miejsce   BRAWO!

Rywalizacja odbywała się na dwóch płaszczyznach: teoretycznej oraz praktycznej, a zakres tematyczny wymagała od uczestników odwagi własnej oraz wiedzy na poziomie zaawansowanym zarówno w udzielaniu I Pomocy Przedmedycznej jak również wiedzy z zakresu przepisów Ruchu Drogowego.
Dzieci były przygotowywane przez p. Iwonę Pasiekę i Dyrektora Mariusz Żołędziewskiego.
Konkurencja była bardzo duża w konkursie wzięło udział wiele szkół z Częstochowy, powiatu zzęstochowskiego i kłobuckiego  oraz województwa łódzkiego.
Nasi uczniowie zdobyli więc kolejne doświadczenie życiowe związane z udzieleniem Pierwszej Pomocy i ratowaniem życia w różnych sytuacjach, doświadczenie którego się nieda nabyć i nauczyć w dzień czy dwa.
Dlatego jesteśmy dumni, że mamy dzieci i młodzież która potrafi być tak odważna by szkolić się w tym zakresie i brać udziały w konkursach i pokazach z I pomocy przedmedycznej.

Serdecznie gratulujemy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).