Środa, 1 kwietnia 2020r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

STOP betonom

12 lutego, 2020

Dbając o estetykę naszej okolicy zarówno w obrębie posesji jak i w szerszym znaczeniu – gminy, PAMIĘTAJMY, iż miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego nakazują stosowanie materiałów wykończeniowych nawiązujących do miejscowej tradycji – chodzi m.in. o jasne, pastelowe kolory tynków elewacyjnych.
Obowiązuje zakaz stosowania intensywnych, nadmiernie kontrastujących z otoczeniem kolorów dachów i elewacji oraz betonowych, prefabrykowanych ogrodzeń we frontowej części działki.
Nasze nieruchomości, współtworzące przecież przestrzeń publiczną, są wizytówką jurajskiej gminy, o której wizerunek każdy powinien dbać.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).