Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego

07 lipca, 2020

WYŻSZY PRÓG DOCHODOWY DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO W NOWYM OKRESIE ŚWIADCZENIOWYM 2020/2021
 

Od 1 lipca 2020r. weszły w życie korzystne zmiany dla osób otrzymujących świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego. 
Dla osób uprawnionych do skorzystania z Funduszu Alimentacyjnego dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie, wzrasta o 100 zł, czyli wynosić będzie 900 zł.

Wprowadzono też zasadę złotówka za złotówkę, która do tej pory w Funduszu Alimentacyjnym nie obowiązywała. To znaczy, że po przekroczeniu progu dochodowego świadczenie nie przepadnie, ale będzie obniżone o kwotę przekroczenia progu.
Do wypłaty musi pozostać jednak co najmniej 100 zł. Jeśli będzie mniej - alimenty z Funduszu Alimentacyjnego nie będą przysługiwały.

Powyższe zmiany obowiązywać będą w okresie świadczeniowym 2020/2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2020/2021 można składać tradycyjnie (w wersji papierowej) – od 01 sierpnia 2020 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz od dnia 1 lipca drogą elektroniczną – za pośrednictwem:
•    Portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (mrpips.gov.pl),
•    Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP(http://epuap.gov.pl/),
•    bankowości elektronicznej,

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobie uprawnionej do alimentów w wysokości bieżąco ustalonych alimentów, jednakże nie wyższej niż 500 zł – od rodzica na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, jeżeli egzekucja stała się bezskuteczna, do ukończenia 18. roku życia, w przypadku, gdy uczy się w szkole lub szkole wyższej do ukończenia 25. roku życia, w przypadku, gdy posiada orzeczenia o niepełnosprawności – bezterminowo.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).