Wtorek, 2 marca 2021r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Światłowody dla Olsztyna

19 lutego, 2021
szybki internet
Już niebawem znaczna część Mieszkańców Gminy Olsztyn uzyska dostęp do nowego szybkiego Internetu światłowodowego.

Wszystko za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno odbiorcom detalicznym jak i lokalnym oraz ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych (Internet i telewizja cyfrowa).
Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie częstochowskim” zostanie zrealizowane w dwóch etapach. Pierwszy, dzięki któremu dostęp do Internetu zyskają Mieszkańcy części Olsztyna, Bukowna, Turowa i Przymiłowic, zrealizowany zostanie do końca maja tego roku. II etap będzie miał charakter uzupełniający, a dotyczące go szczegóły poznamy za kilka miesięcy.

Zaletą nowobudowanego światłowodu jest możliwość przyłączenia się do niego wszystkich komercyjnych firm rozprowadzających internet na naszym terenie, a co za tym idzie pojawienie się dodatkowej oferty dla Mieszkańców.
Może się zdarzyć, że aby realizacja budowy światłowodu przebiegła bez opóźnień, do właścicieli niektórych posesji trafią przedstawiciele firmy zajmującej się budową sieci światłowodowej, aby uzyskać zgody na wejście w teren.
Na przedstawionych poniżej mapach można sprawdzić, jakie rejony gminy obejmie nowy światłowód.
Wszystkich mieszkańców, którzy chcą sprawdzić, czy ich adres jest objęty projektem i uzyska dostęp do usług światłowodowych, zapraszamy również na stronę: getfibre.pl.

Materiały i informacje umieszczone powyżej oraz na mapkach pochodzą od firmy FIBEE I oraz FIBEE IV.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).