Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie

Październik 12, 2017
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

- Los rodaków mieszkających na Litwie nie jest nam obojętny, dlatego włączyliśmy się do akcji charytatywnej pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. Serdecznie prosimy również Mieszkańców gminy o wsparcie i przyłączenie się do zbiórki artykułów żywnościowych, słodyczy i zabawek dla polskich rodzin mieszkających na Litwie. – zachęca Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polega na zbiórce artykułów żywnościowych, którymi w okresie przedświątecznym będą obdarowani Polacy mieszkający w gminach Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny oraz w parafii Nowa Wilejka. Pomocą mają być także objęte polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Partnerami akcji są: Bracia Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie oraz Gminy Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Artykuły prosimy dostarczać do Urzędu Gminy Olsztyn do 24 listopada 2017 r.

Koordynatorem akcji na terenie Gminy jest Referat promocji i turystyki, (kontakt, tel. 34 32 85 076 wew. 23).
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).