Czwartek, 21 stycznia 2021r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2- transport dla seniorów

12 stycznia, 2021
dłonie

Wójt Gminy Olsztyn zaprasza wszystkich Seniorów, w tym osoby z niepełnosprawnością, będących Mieszkańcami Gminy Olsztyn, do szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Osoby powyżej 60. roku życia są kolejną, po pracownikach służby zdrowia, grupą osób najbardziej narażonych na zakażenie COVID-19. Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu można powstrzymać epidemię. Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Szczepionka przeciw COVID-19 to ochrona nie tylko dla nas, ale również dla naszych rodzin, przyjaciół, sąsiadów.

Osoby senioralne i niepełnosprawne, posiadające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, mogą uzyskać niezbędne informacje a także zgłosić potrzebę transportu/przewiezienia do punktu szczepień, kontaktując się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, pod numerem: (34) 328-59-20 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 15:00, w piątki w godzinach od 8:00 do 14:00.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).