Poniedziałek, 18 lutego 2019r. | Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Pokaż menu

Turniej o szablę Starosty Olsztyńskiego

Sierpień 09, 2018

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. na błoniach zamkowych w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja turnieju rycerskiego "Obrona zamku olsztyńskiego - Turniej o szablę Starosty Olsztyńskiego".

Turniej  rozpocznie o godz. 11:00 parada grup rekonstrukcyjnych. Defilada wyruszy z zamku do kościoła p.w. Jana Chrzciciela, by wziąć udział w  mszy odpustowej.

Od godziny 14:00 prezentacja grup oraz pokazy broni czarnoprochowej, husarii i sokolnicze. Będą walki o nagrody ufundowane przez sponsorów: szablę i kołczan. Podczas turnieju będą organizowane również liczne konkursy dla publiczności, a także warsztaty czerpania papieru, wytopu i obróbki szkła.

O godzinie 16.00 rozpocznie się rekonstrukcja bitwy z roku 1587 roku – Obrona Zamku Olsztyńskiego.

Na zakończenie odbędzie się turniej łuczniczy oraz pokaz strojów dżygitówki i artylerii.

Więcej na: www.zamekolsztyn.pl

Organizatorzy: Spółka do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn oraz  XVII-wieczne  Grupy Rekonstrukcyjne. Partnerem jest Gmina Olsztyn.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).