Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Umowa na „Inicjatywę sołecką”

29 lipca, 2020

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego dofinansuje rozbudowę placu zabaw w Przymiłowicach w ramach „Inicjatywy Sołeckiej” w wysokości 60 tys. zł.
Umowę o udzieleniu gminie dotacji celowej przekazały 28 lipca Lidia Burzyńska, posłanka na Sejm RP, Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Beata Kocik, radna Sejmiku Śląskiego na ręce Tomasza Kucharskiego, wójta Gminy Olsztyn. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie udział wzięli również Marcin Rachwał, dyrektor Departamentu Terenów Wiejskich, Andrzej Perliński, zastępca dyrektora Departamentu Terenów Wiejskich, Adam Markowski, dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie.
W tym roku w ramach kolejnej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” sołectwo Przymiłowice zakupi nowoczesne urządzenie na plac zabaw. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 75 tys. zł:  5 tys. zł pochodzi z funduszu sołeckiego, a 10 tys. zł bezpośrednio z budżetu gminy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).