Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Umowa na Leśną

13 lipca, 2020

Śląski Urząd Marszałkowski dofinansuje w 60 procentach budowę ulicy Leśnej w Zrębicach.

Przewidującą to umowę przekazał 9 lipca tego roku Jakub Chełstowski,  marszałek Województwa Śląskiego na ręce Tomasza Kucharskiego, wójta Gminy Olsztyn. W uroczystości, która odbyła się w Muzeum Śląskim, udział wzięła Beata Białowąs, członkini zarządu województwa śląskiego. W tym roku zarząd województwa śląskiego współfinansuje 42 drogi dojazdowe do gruntów rolnych oraz dwie drogi powiatowe za łączną kwotę 7,2 mln. Nasza gmina otrzymała ok. 220 tys. zł.

Inwestycja znacznie ułatwi dojazd do pól oraz domów. Powstanie 880 metrów drogi asfaltowej o szerokości 4,5 metra. Całkowity koszt zadania według kosztorysu inwestorskiego wyniesie 449 tys. zł.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).