Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Uwaga budowa – ul. Amonitowa

07 kwietnia, 2020

Utrudnienia na dojeździe do centrum Olsztyna od strony Częstochowy wynikają z faktu, że wykonawca nowej drogi - ulicy Amonitowej wszedł w decydującą fazę jej włączania w drogę krajową nr 46 – ul. Żwirki i Wigury.

Nowa droga na odcinku skrzyżowania będzie wykonana z masy bitumicznej, a jej ciąg dalszy powstaje w tłuczniu, ponieważ teren jest prawie w ogóle niezabudowany. Tak zostanie do momentu realizacji niezbędnej infrastruktury i na czas przyłączania do niej poszczególnych posesji.
Drogę za kwotę prawie 280 tys. zł buduje firma Firma Handlowo-Usługowa DERTRANS Mariusz Derda. Ma ona prawie 460 metrów długości. Biegnąc prostopadle do ul. Żwirki i Wigury uruchomi sporo działek budowlanych po swojej wschodniej i zachodniej stronie.
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).