Środa, 28 października 2020r. | Imieniny: Szymona, Tadeusza
Pokaż menu

Uwaga! Nieprawidłowa segregacja śmieci

14 października, 2020
W związku ze zmianą firmy, która zajmuje się odbiorem odpadów w Gminie Olsztyn, informujemy, że od sierpnia do Urzędu Gminy napływa coraz więcej protokołów z kontroli prawidłowości segregowania odpadów. Przypominamy o przestrzeganiu zasad segregacji. Dla osób, które otrzymają protokół, będą naliczone podwyższone opłaty za gospodarowanie odpadami.
Informujemy, że każdy worek na śmieci jest odpowiednio opisany, co znacznie ułatwia PRAWIDŁOWĄ SEGREGACJĘ ŚMIECI.
Gmina Olsztyn przystąpiła również do weryfikacji ilości osób zadeklarowanych, zameldowanych i faktycznie zamieszkujących daną nieruchomość. Do takich osób wysłane zostały pisma z informacjami.
Zachęcamy do przeczytania informacji o prawidłowej segregacji śmieci www.olsztyn-jurajski.pl/obowiazkowa-segregacja-smieci/.

Wspólnie zadbajmy o nasze środowisko!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).