Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

UWAGA! PRZEDŁUŻENIE KONSULTACJI DOTYCZĄCYCH WNIOSKU O PRZYWRÓCENIE WSI OLSZTYN STATUSU MIASTA

15 stycznia, 2021
logo Olsztyn Słońce jury

Na podstawie zarządzenia wydanego przez Wójta Gminy Olsztyn przedłuża się możliwość składania ankiet, dotyczących nadania miejscowości Olsztyn statusu miasta do 12 lutego 2021 r.

25 lutego 2020 r. Rada Gminy Olsztyn jednogłośnie podjęła uchwałę (Nr IX/127/20) w sprawie rozpoczęcia procedury zmierzającej do odzyskania praw miejskich przez Olsztyn, a 10 września 2020 r. uchwałę (Nr XIII/164/20) w sprawie przeprowadzenia z mieszkańcami gminy Olsztyn konsultacji dotyczących wniosku o nadanie miejscowości Olsztyn statusu miasta. Konsultacje te trwają od 7 grudnia 2020 r. i zgodnie z Zarządzeniem nr 5/2021 Wójta Gminy Olsztyn z dnia 14.01.2021 zostały przedłużone do 12 lutego 2021. Mają one charakter deklaracji pisemnej w formie ankiety („ZA”,,PRZECIW” lub „WSTRZYMUJĘ SIĘ OD GŁOSU”).
W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy pełnoletni mieszkańcy Gminy. W tym celu należy wypełnić ankietę konsultacyjną, załączoną poniżej. Formularz ankiety jest dostępny także w biurze podawczym w siedzibie Urzędu Gminy przy Pl. Piłsudskiego 10 w Olsztynie.

Wypełnione ankiety można dostarczyć w różnoraki sposób:
• składać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Olsztyn,
• wysłać pocztą tradycyjną na adres Urzędu Gminy Olsztyn,
• zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl,
• wysłać elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (pismo musi być podpisane profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym).

Wyniki konsultacji zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy w Olsztynie oraz na tablicy ogłoszeń.

FORMULARZ ANKIETY KONSULTACYJNEJ

LOGO WORDFORMULARZ ANKIETY KONSULTACYJNEJ

Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane ze statusem miasta znajdą Państwo w załącznikach poniżej:

BIULETYN Odzyskajmy prawa miejskie

KOMUNIKAT w sprawie przywrócenia praw miejskich

Zarządzenie Wójta w sprawie konsultacji 14.01.2021r.- wydłużony termin
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).