Poniedziałek, 10 sierpnia 2020r. | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Pokaż menu

Wakacyjne warsztaty w GOKu

14 lipca, 2020

14 lipca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie odbyły się wakacyjne warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły.

Podczas dwóch tur zajęć, w których mogli wziąć udział zarówno dorośli jak i dzieci, uczestnicy mieli okazję poznać techniki tworzenia bibułowych ozdób. Z tworzywa, jakim jest papierowa bibuła i krepina, powstawały niezwykłe cuda: szafirki, fiołki i róże. Wykonane dzieła uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu.

Bibułowe ozdoby są bardzo popularną formą rękodzieła. W tradycjach ludowych wykorzystywane były zarówno w Palmach Wielkanocnych, ale także w przyozdabianiu wnętrz domów czy jako element pająków i wieńców. Jest to element lokalnej tradycji, ale też sposób na relaks oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Z trudną, ale satysfakcjonującą metodą wykonania tych ozdób zapoznała uczestników wielokrotna laureatka olsztyńskiego konkursu na kwiaty bibułkowe – pani Bożena Janoska.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).