Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Warsztaty dla dzieci w GOKu

08 lipca, 2020

7 lipca 2020 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie odbyły się warsztaty malowania koników drewnianych. Były to pierwsze z tegorocznych wakacyjnych zajęć dla dzieci zorganizowanych przez GOK.

Uczestniczące dzieci miały okazję zapoznać się z bogatymi tradycjami zabawkarskimi regionu Beskidów, wpisanymi na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, a także własnoręcznie ozdobić oryginalną drewnianą zabawkę.
Zabawki twórców z ośrodka żywiecko-suskiego eksponowane są w największych krajowych placówkach muzealnych posiadających zbiory sztuki ludowej, a warsztaty ich zdobienia były okazją do poszerzenia wiadomości z zakresu folklorystycznych tradycji naszego kraju, jak również szansą na rozwijanie artystycznych umiejętności.
Warsztaty zorganizowano we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stryszawie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).