Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Wielkie bieganie wokół Góry Biakło

Luty 16, 2018

24 lutego br. w Olsztynie odbędzie się I Cross wokół Małego Giewontu. Biuro zawodów zorganizowane będzie w hali sportowej przy ul. Zielonej. Zawodnicy wystartują o godz. 12.00 spod Góry Biakło, popularnie zwanej Małym Giewontem.

W przepięknej sceneria rozegrany zostanie wymagający cross, który w zamiarze organizatorów ma dobrze przygotować uczestników do zbliżających się wiosennych startów.  Na trasie liczącej 8km, odbywającej się na pętlach po 2km,  będziecie można sprawdzić swoje możliwości i aktualny stan swojej formy.

Podczas biegu przewidziano wiele atrakcji. Każdy uczestnik otrzyma piękny medal, posiłek regeneracyjny oraz będzie mógł za niewielką dopłatą otrzymać koszulkę techniczną. 

Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody: min. zabiegi wybielające zęby, karnety do spa, vouchery na jazdę próbną najnowszymi samochodami Forda oraz vouchery na bezpłatne przeglądy samochodów. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe. 

W biegu swój udział zapowiedziały gwiazdy polskich biegów długich: Wanda Panfil- Gonzales, Leszek Bebło, Rafał Wójcik, Tomasz Kozłowski, Jakub Jelonek.

Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Precjoza przy współpracy z Gminą Olsztyn i Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie.


 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).