Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2018 2019

Czerwiec 12, 2018
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

W związku z rozpoczynającą się od dnia 1 sierpnia br. możliwością składania wniosków na zbliżający się nowy okres świadczeniowy 2018/2019 przypominamy i zachęcamy Państwa, do składania od 1 lipca 2018 r.  wniosków również drogą elektroniczną.

Aby uniknąć kolejek oraz usprawnić pracę można skorzystać z możliwości składania wniosków drogą elektroniczną za pomocą:

 • Portalu Informacyjno – Usługowego Emp@tia
 • bankowości elektronicznej
 • elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP
 • Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)
 • obywatel.gov.pl
   

Forma składania wniosków tą drogą jest łatwa i szybka, a wnioski mogą być składne nawet w dni wolne od pracy, 7 dni w tygodniu.

Jeżeli posiadacie Państwo Profil Zaufany albo bezpieczny podpis elektroniczny, za pośrednictwem popularnego portalu Emp@tia można złożyć on-line wnioski m. in. o świadczenia rodzinne (np. zasiłek rodzinny, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny), świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego.
 

Aby złożyć wniosek poprzez portal emp@tia należy:

 1. Wejść na stronę https://empatia.mpips.gov.pl/
 2. Zarejestrować się w module eWnioski.
 3. Po założeniu konta można korzystać z usług portalu każdorazowo logując się za pomocą Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.

  Jeżeli Państwo nie posiadacie jeszcze Profilu Zaufanego, możecie łatwo go uzyskać. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.

  Aby uzyskać Profil Zaufany należy:

 1. Zarejestrować się na stronie pz.gov.pl
 2. Poprawnie zweryfikować kanał autoryzacji (kod SMS). Po weryfikacji system automatycznie wyśle wniosek o nadanie Profilu Zaufanego.
 3. Potwierdzić wniosek osobiście w Punkcie Potwierdzającym w ciągu 14 dni. Należy wziąć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

  Bezpłatny profil zaufany można założyć również on-line korzystając z bankowości elektronicznej banków: PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Bank Millennium, Bank Pekao, BZWBK, Envelo, mBank.

  Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2018/2019 można składać w wersji elektronicznej od dnia 1 lipca 2018 r.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie  pok. 21 lub telefonicznie:  tel. 343285076w. 35; tel. 343285920
   

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).