Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Wójt przekazał auto druhom OSP Olsztyn

Październik 09, 2018

W niedzielę, 7 października 2018 r. na Rynku W Olsztynie, Wójt Gminy Olsztyn - Tomasz Kucharski przekazał przedstawicielom OSP Olsztyn kluczyki do nowego samochodu strażackiego kupionego za ponad 1,23 mln zł.
Po symbolicznym oddaniu auta w ręce strażaków odbył się uroczysty przemarsz do remizy w Olsztynie, gdzie podczas mszy świętej ks. prałat Ryszard Grzesik poświęcił nowoczesny pojazd.
W uroczystości brali udział:  Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk, Przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak, Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Adam Markowski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Olsztyn, Teresa Pala, a także poczty sztandarowe  wszystkich gminnych jednostek OSP.
Kompletnie wyposażony samochód udało się sfinansować dzięki środkom przyznanym przez Radę Gminy Olsztyn – 400 tys. zł, dofinansowaniu Marszałka województwa śląskiego – 660 tys. zł  i pomocy olsztyńskiej Wspólnoty Gruntowej w wysokości  200 tys. zł.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).